Tag: ајпед

Кук: Науката која не им помага на луѓето е безвредна

Директорот на компанијата Епл, Тим Кук, денеска на средбата со дипломците на престижниот Технолошки институт во Масачусетс рече дека науката е безвредна ако оние...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот