Tag: ајшает

Католичка црква во Германија ја тресе скандал за проневера на 60...

Католичката црква во Германија се соочува со скандал за проневера на црковни пари во износ од 60 милиони долари, соопшти заедничкиот истражувачки тим на...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот