Tag: а евроатлантски процеси

Силјановска-Давкова: Ќе покажеме како се водат евроатланските процеси

Кандидатот за претседателот на ВМРОДПМНЕ и коалицијата Гордана Силјановска Давкова вечерва се сретна со граѓани на скопската општина Бутел пред кои ги презентираше нејзините...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот