Tag: а комисија

Расправа по новиот ребаланс на Буџетот од утре во собраниската матична...

Во Собранието утре почнува расправата по ребалансот на Буџетот за 2020 година, што Владата го усвои на седница на 6-ти овој месец. Ова е втор ребаланс годинава поради спарување со последиите до кроронакризата, а целта е реализација на мерките од четвртиот пакет. Предлог-ребалансот на Владата е утре на дневен ред во матичната Комисија за...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот