Tag: а рм

Заев и Вучиќ ќе се сретнат на граничниот премин Табановце-Прешево

Македонскиот премиер Зоран Заев и претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска ќе се сретнат на граничниот премин Табановце-Прешево.На средбата, како што информираат од Владата...

Влада на РМ: Иванов место за обединување, упати пораки за натамошни...

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов требаше прв да го препознае очекувањето на граѓаните, политичките елити и лидерите да се издигнат над партиските бои...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот