Tag: Бентанкур

Бентанкур суспендиран три натпревари

Фудбалерот од средниот ред на Јувентус, Родриго Бентанкур, доби три натпревари казна по натпреварот за италијанскиот Суперкуп против Лацио (1:3).Тој доби еден натпревар суспензија...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот