Tag: бергамо

Повеќе од половина од тестираните за Ковид-19 во Бергамо имаат антитела

Повеќе од половина од жителите на северниот италијански град Бергамо развиле антитела против Ковид-19, соопштија здравствените власти, повикувајќи се на податоци од една студија.Од...

Градоначалникот на Бергамо: Бројот на смртни случаи од коронавирусот може да...

Официјалните статистики може значително да ги потценат бројките на мртви од новиот коронавирус, изјави денеска градоначалникот на Бергамо, Џорџио Гори, градот во кој е...

(ВИДЕО) Скај њуз: Објавени први инсерти од болницата во Бергамо

– Болницата на папата Јован XXII во Бергамо е најтешко погодена здравствена установа од пандемијата со новиот коронавирус, а на видеото на Скај њуз...

„Визер“ нема да лета на рутите до Милано, Тревизо и Бергамо...

– Нискобуџетната авиокомпанија „Визер“ објави дека ги суспендира до 3 април годинава рутите од Скопје и од Охрид кон Милано (MXP), Тревизо (TSF) и...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот