Tag: Берлина

Гугл вложува во Германија: Инвестиција од милијарда евра

Компанијата Гугл најави денеска дека до 2030 година ќе вложи милијарда евра (1,2 милијарди долари) во проширувањето на своите инфраструктурни работи во Германија и...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот