Tag: „Бернабеу“

„Катимерини“: Поддршката за Македонија ќе ја врати Атина во игра

„Ако Грција сака одново да се врати на Балканот, можеби сега е најсоодветниот момент, пишува весникот „Катимерини“ во анализата за ситуацијата на Балканот, особено...

Зидан: Многумина сакаат во Реал, тука се остваруваат соништата

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан одговори на прашања за претстојните трансфери во Реал Мадрид.По разочарувачката сезона, клубот ќе бара засилување и тренерот потврди дека...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот