Tag: Бернардо Силва

Бернардо Силва играч на сезоната во Манчестер сити

Шампионот на Англија, Манчестер сити на својот официјален Твитер, објави дека Бернардо Силва е нивни најдобар играч во сезоната 2018/19.„Граѓаните“ освоија три трофеи во...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот