Tag: Бернар Тапи

Шефицата на ММФ прогласена за виновна за финансиски малверзации

Францускиот суд ја прогласи шефицата на Меѓународниот монетарен фонд Кристин Лагард виновна за немарност во случај со арбитража додека била министерка за финансии на...

Почна судењето на Кристин Лагард во Париз

Судењето на генералната директорка на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) Кристин Лангард поради немарност во случајот на арбитража додека била министерка за финансии на Франција,...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот