Tag: берово-14

Најладно во Берово, измерени -14 степени

– Во целата држава утринските температури се под нулата. Најстудено е во Берово каде се измерени -14 степени.Според Управата за хидрометеоролошки работи, втор најстуден...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот