Tag: беровски

Беровските пожарникари добија нови униформи

Територијалната противпожарна единица од Берово доби нови униформи. Оттаму информираат дека опремата ги исполнува стандардите согласно правилникот на Дирекцијата за заштита и спасување.-После долги...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот