Tag: Берое

Академија Пандев поуспешна од Берое

Екипата на Академија Пандев оствари победа од 2:0 против бугарски Берое на вториот контролен натпревар во подготвителниот период.Стрелци на головите за струмичани беа Љупче...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот