Tag: беса транс

Автобуската несреќа на „Беса Транс“ и пожарот во тетовската модуларна болница...

Информацијата за автобуската несреќа на превозната компанија „Беса Транс“ што се случи во Република Бугарија, како и Информацијата за состојбите и преземените активности во...

Телата на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија, пренесени во земјава

По десет дена, посмртните останки на загинатите во трагичната автобуската несреќа, од Бугарија се пренесени во Македонија.Пристигнаа претпладнево со два бугарски воено-транспортни авиона на...

Хаџиу: Автобусот пред да замине од Турција беше на сервис и...

Сопственикот на „Беса транс“ Беким Хаџиу во интервју за БНТ тврди дека автобусот што учествуваше во несреќата на автопатот „Струма“ во Бугарија, пред да...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот