Tag: бескаматна

Одобрена првата група кредитни барања од Ковид 3 бескаматната кредитна линија

Развојна банка на Северна Македонија АД Скопје, започна со одобрување на кредитни барања за третата бескаматна кредитна линија со грант компонента, која се реализира...

Владата донесе одлука за бескаматна кредитна линија со грант компонента за...

Владата на Република Македонија на синоќешната седница ја разгледа и усвои Информацијата за воспоставување на бескаматна кредитна линија со грант компонента наменета за микро...

Бескаматна кредитна линија Ковид1 во износ од 5,7 милиони евра

Развојна банка на Северна Македонија денеска ја доставува првата информација до Владата за обработените кредитни апликации кои ги исполнуваат условите за бескаматни кредити, во...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот