Tag: бескаматни

Од денеска аплицирање за вториот пакет бескаматни кредити преку Развојната банка

Од денеска почнува аплицирањето за вториот пакет бескаматни кредити преку Развојната банка во висина од осум милиони евра.Повикот е наменет за микро, малите и...

СДСМ: Одобрени првите 136 бескаматни кредити, се бориме за секое работно...

Со цел за поефикасно справување со последиците врз економијата предизвикани од глобалната пандемија од коронавирусот започна реализацијата на големиот владин пакет, првични економски мерки,...

СДСМ: Обезбедени бескаматни кредити за компаниите, време е за солидарност

Обезбедени се бескаматни кредити за компаниите погодени од кризата, време е за солидарност и меѓусебно помагањеДржавата, институциите остануваат посветени на спречување на ширење на...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот