Tag: бескуќник

(ВИДЕО) Бил бескуќник 25 години, сега е како холивудска ѕвезда

Полни 25 години Хосе Антонио живеел на отворено, на улиците на Мајорка. Наизглед неугледниот бескуќник, денес е интернет сензација, и тоа благодарение на колалниот...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот