Tag: беснио

Тркалезна маса за состојбата со болеста беснило во земјава

Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) и Ветеринарната комора денска организираат тркалезна маса по повод 28 Септември – Светскиот ден на борба против беснило.На...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот