Tag: бесплатен паркинг

Од утре до понеделник бесплатно паркирање во Центар

По повод претстојните Велигденски празници од утре, петок, до 29 април, понеделник, паркинзите со кои стопанисува ЈП „Паркинзи“ на Општина Центар ќе бидат бесплатни...

ЈП ПОЦ: Бесплатен паркинг во Центар и за Божиќните празници

По повод претстојните божиќни празници на 06 и  07.01.2019 година сите паркиралишта со кои стопанисува ЈП Паркинзи на  Општина Центар ќе бидат бесплатни за сите...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот