Tag: бесплатна вакцина

Јапонија размислува да им понуди бесплатна вакцина на сите жители

– Јапонската Влада разгледува предлог бесплатно да им се понуди на сите граѓани вакцина против коронавирусот.Владата во Токио соопшти дека нејзината цел е да...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот