Tag: бесплатно

До 30 јуни бесплатно приклучување на парно греење

До 30 јуни годинава, „Снабдување со топлина Балкан Енерџи“ повторно нуди можност за бесплатно приклучување на системот за централното греење.Акцијата, како што соопшти компанијата,...

Денеска и утре бесплатно скијање за деца во Скицентарот Маврово

Ски-центарот Маврово, денеска и утре, ќе овозможи бесплатно скијање за учениците додека не се вратат во училишните клупи.„Им излегуваме во пресрет и ги покануваме...

СДСМ: Обезбедено бесплатно болничко лекување за пензионери и приматели на социјална...

Владата предводена од СДСМ продолжува со спроведување на зацртаните мерки што ги намалуваат трошоците и го олеснуваат животот на граѓаните.Со одговорното и домаќинско управување...

Пензионерите ќе се лекуваат бесплатно

Дополнувањето на програмата за болничко лекување без наплата на партиципација за пензионери веќе е објавена во „Службен весник“ и со тоа сите пензионери, без...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот