Tag: бетмен

Бетмен нема да ги убива непријателите

– Во новиот филм, Бетмен нема да ги убива своите непријатели. Како што пренесува порталот „We Got This Closed“, таква одлука донел режисерот на...

Притвор и за Богдан Илиевски

Судот му определи триесетдневен притвор и на Богдан Илиевски, познат како Бетмен велит, кој што беше еден од организаторите на протестите „За заедничка Македонија“,...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот