Tag: библиотеки

ВМРО-ДПМНЕ: СДС ги скрати парите за градба на студентски домови

„СДС лажно ветуваше пред избори, а сега ги скрати парите за градба на студентски домови.Со најновиот шверцерски донесен ребаланс на антиреформската влада на Заев...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот