Tag: Бикерстаф

Бикерстаф повеќе не е тренер на Мемфис

Џеј Би Бикерстаф е разрешен од тренерското место во Мемфис, објавено е на официјалниот сајт на НБ-лигата.Бикерстаф дојде во Мемфис по отпуштањето на Дејвид...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот