Tag: Бикол

Филипинците на Божик бегаат од Нок-Тен

Илјадници Филипини бегаат денес од страв од силниот тајфун кој се приближи до архипелагот подложен на природни катастрофи.Со воени камиони евакуирани се најпрво бебињата,...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот