Tag: „Билд“

СКАНДАЛ ГО ТРЕСЕ ГЕРМАНСКИОТ ФУДБАЛ: Мукоко лажел за годините!?

Во центарот на збиднувањата повторно е еден играч со африкански корени, и тоа ни повеќе ни помалку туку, според многумина, најголемиот светски талент, Јусуфа...

Германските медиуми за дебаклот против Јапонија: „Ова не е вистина!“

Сензациите на Светското фудбалско првенство во Катар продолжија и вчера. Откако Саудиска Арабија ја шокираше Аргентина со 2:1 (0:1), со идентичен резултат Јапонија ден...

Водачот на германските конзервативци си оди од партијата

Армин Лашет, лидерот на конзервативците во Германија вечерва најави повлекување од чело на ЦДУ, после катастрофалните резултати на изборите во септември, кога беше кандидат...

„Билд“: Додека Германија молчи, Курц остар кон избеглиците

После убиството на 13-годишно девојче во Виена, за што се обвинети авганистански баратели на азил, австрискиот канцелар Себастијан Курц остро реагираше, додека Германија, по...

Германски министер предупредува за „супер сој“: „Чувајте се!“

Министерот без портфељ во германската влада, Хелгер Браун, предупредува на опасност од „супер сој“ кој би можел да биде имун на вакцините против корона...

Бектеши: Ќе се зголемат ингеренциите на Пазарната инспекција, тука сме да...

Мерките за угосителските објекти донесени вчера, се предлог на Комисијата за заразни болести и ние во целост ќе ги почитуваме. Но, тука сме да...

„Билд“: Меркел со критики за виролозите во државата

Германската канцеларка Ангела Меркел, во разговор со премиери на покраини, за првпат јасно критикувала германски виролози, особено водечкиот виролог Кристијан Дростен, објави весникот „Билд“.Весникот...

„Зборнаја“ вмешана во допинг афера !?

Фудбалерите на Русија се поразени од Хрватска во четвртфиналето на Светското првенство и тука нивниот сон дека ќе го подигнат победничкиот пехар пред домашните...

Зехофер го повика Трамп во Баварска

Баварскиот премиер Хорст Зехофер го повика новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп, да ја посети оваа германска покраина.Зехофер му честиташе на Трамп на изборната...

Животот на Класниќ виси на конец

Поранешниот хрватски репрезентативец Иван Класниќ поминува низ вистинска животна драма. Тој мора да оди на трета трансплантација на бубрег, пишува германскиот „Билд“.Првиот, кој го...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот