Tag: билион долари

Мајкрософт достигна вредност од еден билион долари

„Откако пријави подобра продажба и профит, Мајкрософт на берзата достигна вредност од еден билион (илјада милијарди) долари.Американскиот софтверски гигант со тоа стана една од...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот