Tag: били д кид

Слика од Били д Кид на аукција, почетна цена: милион долари

„Фотографија од (не)славниот американски гангстер од крајот на 19. Век – Били д Кид („Детето“), е ставена на продажба во куќата Соф дизајн окшнс....

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот