Tag: билтен

МВР Билтен (ДПЛ)

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Пробиштип поднесе кривична пријава против Д.Р.(36) и О.А.(30), двајцата од Пробиштип, поради постоење основи на сомнение за сторени...

МВР билтен

За време на ограничено движење, вчера во 20:45 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Благоја Стефковски“ го лишиле од слобода В.М.(40) од Скопје....

МВР билтен

Полициски службеници од СВР Скопје, вчера околу 23 часот на ул.„Јордан Мијалков“, го привеле Д.Р.(25) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него...

МВР-билтен

На 30.7.2019 година во 14:35 часот било пријавено дека на магистралниот пат Штип – Радовиш, кај село Лакавица, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно...

МВР Билтен

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика поднесе кривична пријава против В.З. (67) од Скопје, за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“ по пат...

МВР Билтен

Утрово околу 00:05 часот во атар на с.Радибуш, Општина Ранковце, полициски службеници запреле патничко возило „Ауди 4“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на Ф.И.,...

МВР Билтен (ДПЛ)

Синоќа околу 23:30 часот на улица „Љуботенска“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово запреле патничко возило „Опел астра“ со тетовски регистарски ознаки, што...

МВР Билтен

На 14.7.2019 во 00:10 часот во угостителски објект на улица „133“ во Тетово, лишен од слобода е 32-годишниот тетовец Д.С., кај кого е пронајдена...

МВР Билтен

На 13.07.2019 во 01,30 часот на локален пат за с.Србјани-Кичево, 16-годишна девојка од Прилеп, управувајќи мопед „лонгија“ изгубила контрола и паднала заедно со сопатникот-...

МВР Билтен

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Министерството за внатрешни работи поднесе кривична пријава против С.С.(32), Ф.С.(58) и С.С.(33) од Куманово поради...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот