Tag: Билјана Ивановска

Антикорупциска отвора случај за „тајните“ владини хонорарци

Државната комисија за спречување корупција отворила случај во врска со владините хонорарци, чии имиња не се обелоденети, информира претседателката на комисијата, Билјана Ивановска во...

Антикорупциска ќе собира информации за набавката на кинеските вакцини

Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) на денешниот колегиум одлучи да пристапи кон собирање доволно информации во врска со наводите што се појавија во...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот