Tag: Бил Клинтон

Трамп: Во тек е инвазија на Америка

Американскиот претседател Доналд Трамп порача денеска, после обиколката на границата на САД со Мексико, дека во тек е „инвазија“ која и се заканува на...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот