Tag: Бинали Јилдирим

Јилдирим најави уставни промени во Турција

Турскиот премиер Бинали Јилдирим изјави дека владеачката турска Партија на правдата и правото (АКП) може на парламентот да му достави предлог со уставни промени...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот