Tag: биркс

Биркс: Во САД може да се заразат од 1.6 до 2.2...

Д-р Дебора Биркс, член на Координативниот штаб за борба со коронавирусот во Белата куќа, на редовниот прес брифинг синоќа објави прогноза дека, доколку во...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот