Tag: бисери

Бисерите од Северна Македонија се строго чувана тајна

Би-би-сиНа брегот на едно од најстарите езера во Европа, две семејства веќе еден век љубоморно го чуваат богатството – бисери од риби.И Северна Македонија...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот