Tag: битола.рихтер

Почувствуван силен земјотрес во Битола

Земјотрес со јачина од 4,5 степени денеска во 11 часот и 55 минути беше почувствуван во битолскиот регион.Епицентарот бил на 20 километри јужно од...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот