Tag: бијело поље

Црногорската полиција запрела колона возила на пат кон Бијело Поље

Силни полициски сили синоќа запреле колона автомобили од Беране и Андријевци на пат кон Бијело Поље, јавува црногорскиот ЦДМ, повикувајќи се на Фејсбук страницата...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот