Tag: Биљал Касами

Превирања во Беса, Касами насилно влегол во партиското седиште во Скопје

Продолжуваат превирањата во Движењето Беса. Во скопското седиште на партијата изутринава разрешениот лидер Биљал Касами заедно се група поддржувачи со сила влегле во просториите...

Беса го поддржа изборот на Талат Џафери

„Движењето Беса го поддржува создаденото мнозинство во Парламентот и изборот на Талат Џафери за собраниски спикер. Партијата ги повикува сите институции да го почитуваат...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот