Tag: блато

Царина: Спречени обиди за шверцување марихуана и „екстази“

Во текот на последните две недели од 2017 година царинските службеници спречиле два обида за шверцување дрога. Во првиот случај царинските службеници од граничниот...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот