Tag: близначиња

Близначињата во Скопје симбол на двојна среќа, љубов и радост

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска, градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов и заменик-министерот за здравство Арменд Арслани денеска ги посетија првите близначиња...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот