Tag: блик

Ѓоковиќ имал операција во Цирих

Новак Ѓоковиќ го оперирал повредениот лакот на десната рака, тврди специјализираниот тениски портал „Блик“. Според овој извор, српскиот тенисер бил опериран во Базел.Ѓоковиќ на...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот