Tag: блог

Димитров-Блок: Реформите во Македонија се важни за приближување кон ЕУ и...

Mинистерот за надворешни работ, Никола Димитров денес оствари средба со министерот за надворешни работи на Кралството Холандија, Стеф Блок, кој престојуваше во возвратна посета...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот