Tag: блокади

СДСМ: Нема да дозволиме блокадите нарачани од Груевски да ја закочат...

Соопштение за јавностХристијан Мицкоски најавува нови засилени блокади во време на најголемата економска и енергетска криза по втората светска војна, кога Собранието треба да...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ единственото нешто што знаат да понудат се блокади и...

Во ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски нема нова понуда, нов концепт на повидок.Провидна лага се наводните нови политики на ВМРО-ДПМНЕ, партија чии деструктивни и...

Андраси: Ниту за време на блокадите во преговорите со ЕУ, Хрватска...

Хрватската амбасадорка при ЕУ, Ирена Андраси, во разговор со МИА, објаснува како нејзината земја изгради партиски консензус во текот на преговорите за членство во...

Предизборни партиски калкулации, блокади и очекувања во пресрет на техничката влада

Закажаниот датум за предвремените парламентарни избори, 12 април 2020 година, можно е да биде доведен во прашање поради одолговлекувањето на носење бројни закони во...

Заев-Брнабиќ: Соработка, а не блокади, фокус на иднината, не на минатото

Северна Македонија и Србија се блиски и пријателски земји со традиционално добри односи, земја со која немаме отворени прашања, оцени премиерот Зоран Заев, по...

ВМРО-ДПМНЕ: Да се укине решението за замрзнување на имотот затоа што...

Македонија со СДСМ веќе не е слободна и демократска држава. Државата e заложник на аболицираниот Зоран Заев кој ги зароби институциите со цел да...

ВМРО-ДПМНЕ е против концептот на едно општество за сите, Законот за...

Очигледно е дека ВМРО-ДПМНЕ нема капацитет да ги напушти политиките на деструкција и блокади, коишто предизвикуваат политички тензии, поделби и раздор во општеството. ВМРО-ДПМНЕ...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот