Tag: блокирано

Протест пред Владата, блокиран сообраќајот на „Илинденска“

Триесетина граѓани со возила денеска го блокираа сообраќајот пред Владата предизвикувајќи нервоза и хаос во сообраќајот.Според полицијата, станува збор за претставници на Здружението на...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот