Tag: блокиран

Фејсбук блокиран во Мјанмар поради повици за граѓанска непослушност

– Новата воена Влада во Мјанмар денеска ја блокираше социјалната мрежа Фејсбук поради објавување повици за граѓанска непослушност по превратот во кој беше сменета...

Нови протести во Каталонија, блокиран автопатот кон Франција

Демонстрантите во Каталонија денеска го блокираа автопатот што го поврзува овој шпански регион со Франција, поради што сообраќајот во двата правца е во прекин.Демонстрантите...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот