Tag: блокира

„Фејсбук“ блокира новинарски содржини во Австралија

Фејсбук блокира споделување содржини на вести во Австралија поради спорен медиумски закон.Социјалната мрежа веќе нема да дозволува новинарски материјали да може да се читаат...

Фејсбук ќе блокира дезинформации во врска со вакцината против Ковид-19

– Фејсбук соопшти дека ќе ги блокира лажните и научно неиздржани тврдења за вакцината против Ковид-19.Станува збор за проширување на постојните правила на компанијата...

„Катимерини“: Атина нема да блокира, но ќе бара строго спроведување на...

Грчката страна нема да каже „не“ на никој (Северна Македонија, Албанија), но ќе постави свои услови, рекол за весникот „Катимерини“, „извор што има пристап...

Далгариан: Мицотакис ќе го блокира Скопје, онолку колку што ќе му...

„Најавениот притисок врз Северна Македонија од страна на новата грчка Влада на премиерот Кирјакос Мицотакис ќе зависи од тоа колку ќе и дозволат НАТО...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот