Tag: Блокотехна

Блокотехна го освои трофејот во БИБЛ

Екипата на Блокотехна од Гевгелија е нов шампион во регионалната кошаркарска Балканска лига – БИБЛ.Македонскиот претставник во финалето вчеравечер во Тирана, Албанија беше поуспешен...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот