Tag: бнт

Лажна е веста дека Борисов договорил 120 милиони евра за автопат...

Лажна е веста дека бугарскиот премиер Бојко Борисов договорил 120 милиони евра во Давос за изградба на автопат Скопје-Софија, пишуваат бугарските медиуми, кои признаваат...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот