Tag: Боатенг

Баерн подготвен да го продаде Боатенг за пет милиони евра

Дефанзивецот на Баерн, Жером Боатенг, најверојатно, ќе го напушти клубот.„Клубот од Минхен е подготвен да се раздели со 31-годишниот Германец за пет милиони евра“,...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот