Tag: Боб Кокер

Ромни и Џулијани фаворити за шеф на Стејт департментот

Доналд Трамп разгледува четворица финални кандидати за местото државен секретар, кое претставува една од најважните позиции во Кабинетот, наведува агенцијата АП.Портпаролот Џејсон Милер вели...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот